PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32494}

Wielka bitwa Asteriksa

Astérix et le coup du menhir
7,2 13 056
ocen
7,2 10 1 13056
5,7 3
oceny krytyków
Wielka bitwa Asteriksa
powrót do forum filmu Wielka bitwa Asteriksa

niee

ocenił(a) film na 5

Ogolnie jesli chodzi o filmy animowane z serii Asterixa to jest tragedia, szczegolnie z tym filmem. Brak całkowity klimatu komiksu i dziwna psychodela... mało strawne dzieła

ocenił(a) film na 9
Kamecha

To słabo się wczułeś świetny klimat 10/10.

Kamecha

racja... filmy animowane z serii Asterix'a to tragedia... a co dopiero filmy? :/
komiksowy Asterix to zupelnie inny swiat

ocenił(a) film na 8
wikcwik

Komiks i film to dwa zupełnie różne światy, więc nie rozumiem tych pretensji. Ja akurat uważam, że animowane filmy z małym Galem są dobre, jako dzieciak uwielbiałem zarówno je, jak i komiksy z Asterixem (zresztą kilka egzemplarzy jeszcze mam)...

kRis

Do kogo pretensje, może do twórców? Wyrażam swoje zdanie, a to jest różnica.


Najgorsze jest to, że większość ludzi kojarzy postać Asterix'a wyłącznie z filmów zupełnie nie wiedząc o istnieniu tak fantastycznego komiksu.

ocenił(a) film na 8
wikcwik

I tu się z tobą zgodzę... Komiksy z Asteriksem były fantastyczne, a jak czytam opinie na necie to... ech, szkoda gadać. Myślałem, że wszyscy wiedzą o tym, że Asteriks to postać z komiksów. Dochodzi już do tego, że ludzie zaczynają kojarzyć wąsatego Gala głównie z filmami aktorskimi. A szkoda.

kRis

Przyłączam się do opinii, że wersje animowane niestety nie dorastają do pięt wersjom komiksowym, a ten jest chyba tego najlepszym przykładem. Jeśli dorzucić do tego nasz kiepski dubbing to już wychodzi totalna lipa. Asterix i wróżbita to jeden z zabawniejszych komiksów - jak można to było tak skopać? :/

Na szczęście są też wyjątki - moim zdaniem ta najnowsza część z wikingami, mimo że stylowo już trochę różni się od starszych animowanek - trzyma całkiem nieźle klimat Asterixa i Normanów.

wikcwik

Ej Wi! Tu Wi z 2013 roku: ja lubię animacje Asterixa.

wikcwik

PS Gdybyś nie oddała swojemu byłemu komiksów, to teraz miałabym co czytać.

ocenił(a) film na 5
wikcwik

o ktoś mi odkopał temat sprzed 8 lat, jak miło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones